Pomocne triki, dzięki którym ułatwisz sobie sprzątanie

szybkie sprzatanie

Sprzątanie całego mieszkania to proces, który towarzyszy nam na codzień niemal od zawsze. Gdy zbliża się sobota, w większości Polskich domów szykują się gruntowne porządku. Od rana zskasamy rękawy i szorujemy na błysk całe mieszkanie. Niejednokrotnie proces ten jest bardzo męczący, a my po całym dniu mamy siłę jedynie na gorącą kąpiel oraz ciepłe łóżko. Czy da się cały ten proces sprzątania ułatwić? Z naszym poradnikiem sprzątanie nie będzie więcej straszne.

Kilka prostych zasad utrzymania porządku

Sobota to w większości domów dzień, który przeznaczamy na gruntowne porządki. Odkurzamy wszystkie pokoje, zaglądamy w każdą szczelinę w poszukiwaniu niechcianych pajęczyn, na kolanach szorujemy kafelki w łazience tak mocno, że po całym dniu nasze stawy mówią zdecydowanie dość.

Stosując kilka prostych trików, jesteśmy w stanie proces ten nie tylko ułatwić, ale również urozmaicić w taki sposób, że sprzątanie mieszkania, nie tylko wyda nam się łatwe, a wręcz przyjemne. A do tego właśnie przecież dążymy.

Mam plan! Genialny plan

Pierwszą rzeczą, którą radzimy wprowadzić w życie w swoim domu, jest plan sprzątania. Jak wygląda taki plan? To bardzo proste. Niech każdy z domowników dostanie swój przydział. W ciągu całego tygodnia poszczególne osoby, będą odpowiadały za czystość danego pomieszczenia. Chcesz nauczyć dzieci porządku oraz organizacji? Tym sposobem znacznie się do tego przyczynisz.

Wyobraź sobie, że przez cały tydzień każdy z domowników sumiennie i rzetelnie wykonywał swoje obowiązki w postaci utrzymania czystości. Teraz, kiedy nadejdzie sobota, nie będziesz musiał od rana biegać z mopem i odkurzaczem, bo wystarczy lekkie odświeżenie wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu. To zdecydowana oszczędność czasu i energii. Polecamy wprowadzić to w życie, a zobaczysz jak zmienią się Twoje weekendy.

Przyjemne z pożytecznym

Czy sprzątanie można połączyć z innymi czynnościami? Oczywiście, że tak. Najważniejsze w tym temacie jest priorytetowanie obowiązków. Zarówno pralka jak i zmywarka potrzebują czasu, aby ukończyć swoje programy. Zacznij więc od włączenia tych sprzętów zanim zabierzesz się za dalsze porządki.

Połącz przyjemne z pożytecznym. Odkurzając, myjąc podłogi, czy nawet prasując, nie rób tego w ciszy. Puść na słuchawkach swoją ulubioną muzykę, bądź zaległe podcasty, na które nigdy nie było czasu. Zobaczysz jak diametralnie zmieni się Twoja energia oraz nastawienie do samego sprzątania.

Postaw na odpowiednie środki

Sam proces sprzątania angażuje nie tylko naszą osobę, ale również materiały i sprzęty, bez których niezwykle ciężko byłoby utrzymać nasze mieszkanie w zadowalającym stanie. Wątek Jak ułatwić sobie sprzątanie? Kilka przydatnych trików skonkretyzujemy w artykule https://kobieco.pl/jak-ulatwic-sobie-sprzatanie-kilka-przydatnych-trikow/ Upewnij się, że środki czystości, których używasz, są dobrej jakości. Dobra chemia to podstawa skutecznej walki z zabrudzeniami.

To samo tyczy się dobrego sprzętu. Nowoczesne odkurzacze posiadają całą masę funkcji oraz akcesoriów, które zdecydowanie będą pomocne w walce z kurzem. To samo tyczy się pralek, czy nawet suszarek. Posiadasz tradycyjną suszarkę na pranie? Zainteresuj się suszarką elektryczną. Dzięki temu sprzętowi, Twoje życie będzie prostsze, a oszczędność czasu ogromna.

Klucz do sprzątania

Cotygodniowe sprzątanie całego mieszkania potrafi przyprawić o ból głowy, ale jeśli zastosujemy w życiu kilka zasad, porządki nie będą już nam straszne.

Kluczem do sukcesu w utrzymaniu porządku, jest dobra organizacja pracy, odpowiedni sprzęt, oraz przede wszystkim nastawienie. Łącząc te wszystkie elementy razem, utrzymanie porządku w naszym domu nie sprawi nam nigdy więcej trudności.

Dodaj komentarz