Czy spódnice to lepszy wybór od sukienek? Poznaj modowe trendy!

czy spodnice to lepszy wybor od sukienek poznaj modowe trendy

W kobiecej garderobie bardzo często możemy natknąć się zarówno na spódnice, ale też sukienki. Oba te elementy garderoby wydają się być idealnym wyborem na praktycznie o każdej porze roku. Ale czy jest coś, co sprawia, że spódnice nosimy częściej? Czy można uznać je za lepszy zakup, który znacznie bardziej osadzony jest w aktualnych trendach? Podpowiadamy!


Czy spódnice są lepsze od sukienek?

Na pewno są osoby, które chętniej będą wybierały w codziennych stylizacjach spódnice niż sukienki. Nie ma w tym nic złego! Oba te elementy garderoby są niezwykle popularne i nigdy nie wychodzą z mody. Zmieniają się jedynie fasony, printy i kolory, które w danym sezonie są szczególnie pożądane.

To, co odróżnia spódnice od sukienek to fakt, że w tym przypadku mamy możliwość wyboru górnej części naszej stylizacji. Dzięki temu z łatwością stworzymy różne zestawienia, które będą dopasowane do danej okazji. Może okazać się, że spódnica będzie pasowała zarówno do sportowej, jak i eleganckiej góry! Wiele zależy od tego, na jaki konkretnie model się zdecydujemy. Trudno jednak jednoznacznie określić, że zawsze będzie to lepszy wybór.

Kiedy warto nosić spódnice?

Kobiety, które noszą spódnice, tak naprawdę mogą zakładać je niezależnie od okazji. Zdarza się nawet, że pojawiają się one w weselnych stylizacjach, o ile tylko zestawiamy je z odpowiednią górą i właściwymi dodatkami. Warto posiadać w szafie więcej niż jeden model spódnicy, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie różnych looków.

Spódnice okazują się także doskonałym wyborem podczas wakacji. Dlaczego? Jeżeli postawimy na uniwersalny model, wystarczy, że do walizki spakujemy kilka bluzek, topów bądź koszul i zyskamy możliwość tworzenia wielu ciekawych stylizacji, a jednocześnie zaoszczędzimy nieco miejsca w torbie.

Jakie spódnice warto wybierać w codziennych stylizacjach?

W codziennych stylizacjach szczególnie dobrze sprawdzają się spódnice (ale także i sukienki) szyte na kształt litery A. Oznacza to, że są odcinane w okolicach talii. Doskonale maskują brzuch i dają nam pełną swobodę ruchów. Z łatwością dobierzemy pasującą do nich górę, zarówno sportową, jak i elegancką. Jaki powinien być rękaw? Może być długi, krótki lub też mogą występować tutaj cienkie ramiączka. W ostatnim czasie bardzo modne okazały się być tak zwane bluzki hiszpanki, które występują również jako sukienki. Nie można reż zapominać o klasycznych topach, które kojarzą się głównie z okresem letnim.

W codziennych stylizacjach nie powinniśmy zapominać o własnym komforcie, co w tym przypadku oznacza, że konieczne jest zwracanie uwagi na skład materiału. Informacje znajdziemy na metce bądź na stronie producenta. W ciepłych miesiącach w szczególności nie sprawdzają się spódnice szyte z poliestru, ponieważ nie zapewniają nam prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Lepszym wyborem będzie len, bawełna bądź wiskoza. Znacznie ma także kolor. Lepiej unikać ciemnych barw, które dodatkowo przyciągają promienie słoneczne i sprawiają, że w noszonych ubraniach jest nam po prostu za gorąco.

Dodaj komentarz