Maskotki ― echo przeszłości, które wybrzmiewa do dziś

maskotki dla dzieci

Pluszaki są z dziećmi od dziesiątek lat. Często przechodziły z pokolenia na pokolenie jako niemi świadkowie historii. Rozwój technologii sprawił, że dzieci skierowały swoje zainteresowania i estetyczne fascynacje do wirtualnego świata. Jednak rynek maskotek wciąż ma się dobrze i na rynek trafiają ciągle coraz ciekawsze i pomysłowe projekty.

Maskotki jako łącznik świata teraźniejszego z przeszłością

Dawniej maskotki, te mniej lub bardziej topornie wykonane, były podstawowym atrybutem i najczęstszym towarzyszem dziecięcym. Pomimo upływu lat rynek maskotek wciąż ma się dobrze i wielu projektantów kieruje swój wzrok w kierunku projektów z lat minionych. Maskotki w stylu vintage wracają do łask i pozwalają też rodzicom na sentymentalny powrót do swoich lat dziecięcych. Jest to świetny wybór, ponieważ są to produkty o wysokiej jakości i zrobione są z naturalnych materiałów.

Już nie tylko misie

Do dziś myśląc o pluszaku mamy przed oczami pluszowego misia. Jest to najczęstsze przedstawienie tego typu dziecięcej zabawki. Jednak w dzisiejszych czasach wybór modeli i tego co przedstawiają jest niesamowicie szeroki. Rynek otworzył swe podwoje dla wcześniej pomijanych modeli. Wiele uwagi poświęca się innym przedstawicielom świata zwierząt w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych, estetycznych i materiałowych. Można również natknąć się na pluszowe owady i robaki, które są przedstawione w przyjazny sposób, który pozwala dziecku na oswojenie się z ich występowaniem w świecie.

Popularyzacja warzyw i roślin

Dzięki kampaniom dużych sieci dyskontów spożywczych w pewnym momencie wystrzeliło zainteresowanie na maskotki przedstawiające warzywa i owoce. Dzięki temu możemy bez trudu nabyć coraz więcej pluszowych marchewek, jabłek, buraków i bananów. Jest to świetna metoda promocji spożywania warzyw i owoców. Używając maskotek, które przedstawiają warzywa i owoce możemy ocieplić ich wizerunek w oczach dziecka, które niekoniecznie może być fanem jedzenia tego typu żywności.

Dzisiaj wszystko może zostać pluszową maskotką

W rozmaitych sklepach internetowych obok najpopularniejszych wzorów widnieją także te, które są pewnym powiewem świeżości i przejawem szaleństwa i poczucia humoru projektanta. Pluszowe organy wewnętrzne, które przedstawiane są w różnych wariantach nastroju ― smutne i szczęśliwe lub pluszowe imitacje bakterii i wirusów. Może nie są to idealne propozycje dla najmłodszych, ale dobitnie pokazują, że rynek pluszaków wciąż ma się dobrze, a wyobraźnia projektantów jest niepohamowana.

Dodaj komentarz