Jak najlepiej inwestować w młodym wieku?

inwestowanie

To co robimy z naszymi pieniędzmi ma kluczowe znaczenie w kwestii, czy będziemy mieli ich więcej czy mniej. Oczywiście, brzmi to nieco banalnie, ponieważ jeśli zarabiamy to mamy pieniądze, jeśli wydajemy za dużo to one znikają i wydaje się to proste i logiczne. Mamy jednak jeszcze opcję numer trzy, czyli inwestycje. Taki zabieg zakłada wydanie pewnej sumy pieniędzy, która w założeniu ma urosnąć i przynieść nam ich jeszcze więcej. O inwestowaniu najlepiej jest pomyśleć jak najszybciej, dlatego zastanowimy się dzisiaj, jak odpowiednio inwestować pieniądze, kiedy jesteśmy młodzi.

Inwestycje – z jednej strony koszta i ryzyko, z drugiej strony rozwój i zabawa

Wielu młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w świat finansów boi się inwestycji. Nie trudno się temu dziwić, ponieważ inwestowanie wiąże się z ryzykiem i stratą pieniędzy. Ta wizja przeraża wielu młodych, z racji tego, że ich zarobki przeważnie nie są ogromne. Dopiero wchodzą oni na rynek pracy, trudno więc oczekiwać innego scenariusza, jednakże inwestowanie nie musi wiązać się z zamrażaniem wszystkich środków, jakimi dysponujemy na dany moment. Spokojnie można zacząć od niewielkich kwot – jeśli nam się nie uda właściwie ulokować pieniędzy, to niewiele stracimy. Jakie więc są najlepsze inwestycje dla młodych ludzi?

Lokaty i konta oszczędnościowe

To popularna forma inwestycji, oferowana przez banki. Na rynku znajdziemy wiele produktów bankowych, które z założenia są skrojone pod potrzeby młodych ludzi. Ich ranking można znaleźć pod tym linkiem: https://webapper.pl/konto-bankowe-dla-nastolatka-ranking-najlepszych-ofert/. Należy pamiętać, że konta oszczędnościowe i lokaty są najmniej opłacalnym rodzajem inwestycji, jednak odwdzięczają się za to dużym bezpieczeństwem. Jeśli umieścimy środki na lokacie, bardzo mało prawdopodobne jest, że je stracimy, co stanowi ogromną zaletę dla każdego młodego człowieka.

Kryptowaluty

O ile pierwsza propozycja była bardzo bezpieczna i zachowawcza, to druga jest jej zupełnym przeciwieństwem. Kryptowaluty, to innowacyjny środek płatniczy, zakładający bycie alternatywą dla centralnie kontrolowanego pieniądza. Stanowi to zarówno największą wadę i zaletę kryptowalut. Dlaczego? Z prostej przyczyny – jako instrument finansowy, który nie podlega standardowej metodzie regulacji, może on przynieść gigantyczne zyski i ogromne straty, ponieważ cena kryptowalut zmienia się z sekundy na sekundę. To o tyle dobra opcja dla młodych ludzi, że są oni nieźle zorientowani w elektronicznym świecie i będą w stanie lepiej zrozumieć specyfikę kryptowalut, niż na przykład klasycznych akcji.

Inwestycja w siebie

Na koniec zostawiliśmy coś mniej oczywistego, jednak absolutnie nie oznacza to, że ta opcja nie przyniesie zysków. Wręcz przeciwnie – zawsze najlepsza inwestycja jaką możemy wykonać, to inwestycja w nas samych. Podjęcie studiów, szkolenia zwiększające nasze kwalifikacje czy nauka do wykonywania dobrze płatnego zawodu – te wszystkie rzeczy nie podlegają wahaniom rynku i dzięki temu możemy bez obaw inwestować w nie pieniądze, mając pewność że te nie przepadną.

Dodaj komentarz