Gender reveal ―jak ujawnić płeć dziecka?

gender reveal

Rynek gadżetów związanych z dziećmi i macierzyństwem oferuje coraz więcej artykułów okolicznościowych na różne okazje. Ujawnienie płci dziecka jest bardzo ważnym momentem nie tylko dla rodziców, ale i dla bliskich, którzy w napięciu oczekują na tę informację. Jak sprawić, by moment poznania płci dziecka był niebanalny?

Poinformowanie partnera

Moment, w którym dowiadujemy się o płci dziecka jest wyjątkowy. Jeżeli nie ma przy nas partnera, to jest to świetna okazja, by popuścić wodze fantazji. Jeżeli przyszła mama zechce podzielić się tą nowiną z partnerem w kameralnej atmosferze, to rynek może jej zaoferować wiele pomysłów i gadżetów, które sprawią, że będzie to niezapomniana chwila. Dużą popularnością cieszą się zestawy z rzeczami dedykowanymi konkretnej płci. Często wiąże się to z odpowiednim doborem kolorów, gdzie różowy oznacza dziewczynkę, a niebieski chłopca. W skład takiego zestawu często wchodzą malutkie ubrania dla niemowlaka i napis ujawniający płeć oczekiwanego członka rodziny. Można też wykorzystać zdjęcie wykonane podczas badania USG i podarować je w zapakowanej kopercie dołączając coś, co zasugeruje jakiej płci jest dziecko.

Baby shower ― poinformowanie najbliższych

Dużą popularnością cieszą się spotkania towarzyskie, które są organizowane ze względu na ogłoszenie płci dziecka wśród najbliższych. Pozwala to zgromadzić w jednym miejscu wszystkich tych, z którymi chcemy się podzielić tą informacją. W przypadku organizacji takiej imprezy najważniejszą rolę odgrywają dekoracje. Wystrój pomieszczenia, a także kolorystyka powinna być dopasowana do płci dziecka. Aby uatrakcyjnić tę okoliczność można posłużyć się balonami, które jednoznacznie określą płeć dziecka lub świadczyć będą o okoliczności spotkania. W przypadku takiej imprezy często pojawiają się akcesoria powiązane z wcześniej już wybranym imieniem dziecka.

Jak zaskoczyć bliskich?

Przy okazji informowania o płci dziecka można się pokusić o coś, co dodatkowo utrwali w pamięci wszystkich tę chwilę. Niekiedy niewielkim nakładem kosztów można wywołać efekt „wow”. Oto kilka propozycji:

  • Tort ujawniający płeć dziecka – wszystko, co chcemy przekazać może zawierać się w kolorze wierzchniej polewy lub kryć się w środku, a dotarcie do informacji wymagać będzie przekrojenia ciasta.
  • Ciasteczka z wróżbą – jest to idealny sposób na budżetowe podejście do sprawy. Samemu można upiec ciasteczka i schować w nich karteczkę z mniej lub bardziej enigmatyczną informacją dotyczącą płci dziecka.
  • Zdrapka – zamówienie zdrapki okolicznościowej może sprawić, że do ostatniego momentu wszyscy pozostaną w niepewności.
  • Piniata – ten gadżet jest raczej utożsamiany z innymi okolicznościami, dlatego idealnie sprawdzi się jako element dla odwrócenia uwagi ― zwłaszcza jeżeli w środku znajdzie się informacja o płci dziecka.

Dodaj komentarz