Wykorzystanie klocków LEGO w edukacji wczesnoszkolnej

Wykorzystanie klocków LEGO w edukacji wczesnoszkolnej

Klocki LEGO® to wszechstronne narzędzie, które z powiedzeniem może być wykorzystane w edukacji wczesnoszkolnej. Nauka przez zabawę to najlepszy pomysł na wprowadzenie dziecku cyfr, liter, a nawet na wytłumaczenie bardziej skomplikowanych działań matematycznych jak dodawanie czy działania na ułamkach. Poznaj metody LEGO® Education, które przy pomocy klocków zaprojektowanych, aby spełniać funkcję pomocy naukowych, ułatwiają dzieciom zdobywanie wiedzy szkolnej. Edukacja przez doświadczenie i praktykę to przepis na sukces ucznia w przyszłości.

System klocków LEGO® Education STEAM

STEAM to skrót od słów: science, technology, engineering, art and mathematics (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Ta seria klocków została zaprojektowana z myślą o empirycznej nauce przedmiotów ścisłych. Wykorzystywanie tych klocków w edukacji nakierowuje uczniów na samodzielne rozwiązywanie problemów, kreatywne podejście do różnych, często skomplikowanych, zagadnień i doprowadzanie projektów do końca.

Na stronie oficjalnego dystrybutora klocków LEGO® — https://mojebambino.pl/3110/LEGO-Education — znajdą państwo następujące zestawy z serii:

  • LEGO® Duplo Coding Express
  • LEGO® Education SPIKE Essential
  • LEGO® Education SPIKE Prime
  • LEGO® Education Bricq Motion

LEGO® Duplo Coding Express

Ta zabawka pozwoli zapoznać się przedszkolakowi z podstawami kodowania i przygotuje go do podjęcia nauki w szkole. Pociąg LEGO® Duplo Coding Express prezentuje podstawowe pojęcia związane z programowaniem, takie jak: sekwencje, pętle czy instrukcje warunkowe.

LEGO® Education SPIKE Essential

Komplet jest przeznaczony dla dzieci uczących się w klasach 1-3. Dzięki temu zestawowi uczniowie uczą się samodzielnie rozwiązywać problemy, współpracować, ale również poznają podstawy programowania i nabywają umiejętności matematycznych, językowych, społecznych. LEGO® Education SPIKE Essential wyposażony jest w scenariusze zajęć i pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.

LEGO® Education SPIKE Prime

To nowoczesny system do nauki programowania i wprowadzenia w podstawy robotyki. LEGO® Education SPIKE Prime zawiera niezbędne elementy konstrukcyjne, oprogramowanie, oraz pomoce dydaktyczne i materiały dodatkowe dla osób prowadzących zajęcia.

LEGO® Education Bricq Motion

Zajęcia z wykorzystaniem tego zestawu poprzez doświadczenia przybliżą uczniom zagadnienia ze świata fizyki. Dołączone koła zębate, sprężyny, osie, koła pasowe pozwalają dzieciom tworzyć autorskie konstrukcje i badać zachodzące zjawiska fizyczne, które zachodzą dzięki ruchomym elementom.

Klocki LEGO® w edukacji stanowią świetną pomoc dydaktyczną, która urozmaici nie tylko zajęcia lekcyjne, ale również naukę w domu. Seria przeznaczona do nauki przedmiotów STEM pomoże zaszczepić w dziecku pasję do przedmiotów ścisłych, co zaprocentuje w przyszłości.

Dodaj komentarz