Smog – szczególnie niebezpieczny dla dzieci

pexels-markus-distelrath-3044470

Smog jest mgłą połączoną z zanieczyszczeniami takimi jak dym czy spaliny samochodowe, połączenie tych dwóch elementów powoduje powstanie smogu. To w zasadzie efekt działań człowieka oraz niesprzyjającej aury w postaci mgły.

Zanieczyszczeniu powietrza jakim jest smog sprzyjają bezwietrzne dni z wysokim ciśnieniem atmosferycznym. Smog niekorzystnie oddziałuje na nasze zdrowie, a długotrwałe jego wdychanie niesie poważne konsekwencje, Najbardziej narażone na skutki smogu są dzieci i osoby starsze.

Jakie są rodzaje smogu i jak wpływa na zdrowie? Czy smog jest tylko na dworze a do pomieszczenia się nie przedostaje? Jak radzić sobie ze smogiem?

Wszystkie odpowiedzi w artykule.

Rodzaje smogu

Wyróżniamy dwa rodzaje smogu: tzw smog londyński oraz smog Los Angeles

  • Smog londyński- w skład tego rodzaju smogu wchodzą szkodliwe pyły, a także tlenki siarki, azotu, węgla oraz sadza. Występuje najczęściej w sezonie grzewczym w okresie od października do marca.

  • Smog Los Angeles-to smog, który występuje przede wszystkim w okresie letnim w strefie subtropikalnej. Największy problem z tego rodzaju smogiem mają Los Angeles stąd nazwa, a także w Meksyku. Co ciekawe, tego typu smog może występować także w polskich miastach, szczególnie tam gdzie rozwinięty jest intensywnie transport.

Smog nie tylko na dworze

Smogu niestety nie unikniemy poprzez niewychodzenie z domu, co oczywiście jest praktycznie niewykonalne, nawet jeśli wiemy, że najbardziej narażone są małe dzieci, ciężko byłoby uniknąć wychodzenia chociażby na spacery. Smog to także problem nie tylko występujący na dworze, szkodliwe zanieczyszczenia przedostają się także do naszych domów i mieszkań. Dużo łatwiej jest jednak radzić sobie ze skutkami smogu właśnie we własnym domu. Wystarczy wykorzystać nowoczesne urządzenia jakim są oczyszczacze do powietrza Fellowes . W prosty i funkcjonalny sposób wyeliminujemy szkodliwe zanieczyszczenia, bez większego wysiłku.

Fellowes AeraMax Pro AM3S PC oczyszczacz z jonizatorem – zadbaj o zdrowie najbliższych

Oczyszczacze do powietrza Fellowes są zdecydowanie urządzeniami dla bardzo wymagających użytkowników. Bardzo dobra skuteczność, prosta bryła i niewielkie kształty, łatwa obsługa, to tylko kilka z wielu zalet urządzeń Fellowes.

Szukając urządzenia do większych pomieszczeń, dzięki którym wyeliminujemy zanieczyszczenia także te pochodzące ze smogu, warto wybrać sprawdzone modele jak Fellowes AeraMax Pro AM3S PC oczyszczacz z jonizatorem.

oczyszczacz-powietrza-fellowes-aeramax-pro-am3s-pc-5226-530x530

Jaki jest Fellowes AeraMax Pro AM3S PC?

  • Skuteczny – wieloetapowa filtracji, a także udowodniona skuteczność w eliminowaniu wirusów i bakterii.

  • Funkcjonalny – prosta obsługa, zaawansowana funkcja jonizacji, inteligentna samodzielna praca urządzenia.

  • Energooszczędny – oczyszczacz Fellowes charakteryzuje duża energooszczędność, potwierdzona znakiem Energy Star.

Fellowes AeraMax Pro AM3S PC oczyszczacz z jonizatorem doskonale sprawdzi się na dużych i mniejszych przestrzeniach, można go także wstawić do pokoju dziecięcego,poradzi sobie także z zanieczyszczeniami pochodzącymi ze smogu. Korzystając z dobrej klasy oczyszczacza powietrza chronimy siebie i swoich najbliższych w tym dzieci, które są najbardziej narażone na skutki wdychania smogu.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz