Bajki i opowiadania dla dzieci do słuchania 

ksiazka

Audiobooki cieszą się coraz większą popularnością, właściwie wśród każdej grupy wiekowej – młodzież, dorośli, a także dzieci. Dzięki możliwości odsłuchiwania nagranych wcześniej opowieści z przyjemnym dla ucha lektorem i bardzo często wspaniałą muzyką, można w łatwy sposób wciągnąć swoje dzieci w magiczny świat książek. 

Audiobooki dla dzieci – zalety

Dla dzieci audiobooki są przyjemną odmianą czytania książek. Bardzo szybko się do nich przyzwyczajają i mogą je polubić, szczególnie przy świetnej pracy lektora. Im ciekawsza modulacja głosu i przyjemniejszy sposób czytania, tym pociecha szybciej wciągnie się w opowiadane opowieści.

Audiobooki posiadają również szereg innych zalet. Są idealnym towarzyszem długich podróży, skupiając uwagę dziecka podczas wielogodzinnych przejażdżek autem. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie męczą wzroku. Uczą skupienia się na wątku i wzbogacają słownictwo tak jak tradycyjne książki. Są również idealne dla dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać lub dla takich, które mają problemy z zaśnięciem. Ciągłe czytanie książek przez rodzica może być męczące, dlatego od czasu do czasu warto smykowi puścić do snu uspokajający audiobook. Warto pamiętać, że nawet najlepszy audiobook nie zastąpi czytającego bajki rodzica.

Mogą również przekonać niechętne do czytania dzieci do sięgnięcia po papierowe egzemplarze, czasami mogą być również ratunkiem dla uczniów, którzy nie przeczytali lektury. Wybór audiobooka jest zdecydowanie lepszy, niż szybkie czytanie streszczenia.

Proponowane audiobooki dla dzieci – co polecamy?

Na dobry początek dla młodych miłośników zwierząt możemy polecić Kocie Historie audiobook. Historia w nim zawarta opowiada o przygodach trzech kotów mieszkających w domu „Dużego”. Herman, Zofia i Gieniek są kotami o wielkiej wyobraźni i pomysłowości. W opowieści obchodzą one Dzień Kota, który miał być uczczony urodzinowym obiadem. Jednak okazuje się, że ktoś kradnie im sprzed nosa pyszne jedzenie, dlatego zamieniają się w detektywów, którzy szukają swojej własności. Przeżywają wtedy różne przygody i rozmawiają z wieloma innymi zwierzętami, które mieszkają w okolicy. Ich właściciel, który znany jest pod pseudonimem „Duży”, posiada anielską cierpliwość i z wyrozumiałością znosi kolejne czasami szalone pomysły swoich kotów. Kocie Historie – audiobook jest pełną przygód i fantastycznych pomysłów przygodą, szczególnie jak do trójki kotów dołącza czteroletnia Julka. Doskonale się wspólnie bawią i spędzają razem czas, odwiedzając wiewiórki w parku i przygotowując przedstawienie. Nawet udaje im się polecieć w kosmos czy przeprowadzić operacje! Dla tej czwórki nie ma rzeczy niemożliwych, warto się o tym samemu przekonać, słuchając razem z pociechą o kocich przygodach.

Dodaj komentarz