Rozrywka dla dzieci na długie zimowe wieczory

Zimowe wieczory dłużą się szczególnie dzieciom. By zapobiec nudzie i marudzeniu, warto zapewnić im odpowiednią rozrywkę. Czytanie książek, oglądanie filmów i kreatywne zabawy – to jest to! Poznaj ciekawe inspiracje, dzięki którym długie wieczory będą pełne emocji i radości.

Taka już jest natura dzieci, że bardzo szybko się nudzą stale powtarzaną formą zabawy. Dlatego zadaniem rodziców jest dostarczanie im coraz to nowych wrażeń. Pomoże w tym lista pomysłów na spędzenie zimowych wieczorów przygotowana przez internetową księgarnię Livro.pl.

Wieczory z książką

Nie ma to jak zimowe wieczory spędzane z książką w ręku. Czytanie działa bardzo rozwijająco: ubogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Warto podsunąć dziecku takie tytuły jak:

  • Littlest Pet Shop. Moja książeczka dźwiękowa – opracowanie zbiorowe: wciągająca opowieść, barwne ilustracje, a to wszystko urozmaicone dźwiękami;
  • Krówka ślicznotka – Kozłowska Urszula: kolorowa książka, której bohaterką jest krowa; dźwięki wzbogacają czytanie;
  • Zwierzęta i przyjaciele – Apsley Brenda: to zaproszenie do świata zwierząt, które skrywa w sobie wiele ciekawostek.

Jako że nie wszystkie dzieci lubią czytać samodzielnie, warto pomyśleć o wspólnym czytaniu. Świetnie sprawdzi się np. podział na role lub zmiana czytającego po jednej stronie lub całym rozdziale.

Rodzinne seanse filmowe

Od czasu do czasu zimowe wieczory umilą filmowe seanse z całą rodziną. Wystarczy z szerokiej gamy filmów animowanych wybrać jeden tytuł, aby zapewnić sobie co najmniej 90 minut doskonałej rozrywki.

Szczególnie polecane są takie bajki jak:

  • Gdzie jest Dory? ­– kolejny animowany film twórców „Gdzie jest Nemo?”, którzy kolejny raz zapraszają do szalonego podwodnego świata.
  • Było sobie życie – seria bajek edukacyjnych, dzięki którym dziecko może poznać sekrety ludzkiego organizmu.
  • Przygody Reksia – seria krótkich bajek o przygodach Reksia – psa, który rozbawia, ale jednocześnie uczy i wychowuje.

Kreatywna zabawa

Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę oraz doskonalenie swoich umiejętności. Dobrze jest wykorzystać zimowe długie wieczory na kreatywną rozrywkę, która pobudzi umysł.

Warto zaproponować dziecku takie książki jak:

  • Zabawa i nauka z Mikołajkiem. Lubię szkołę z Mikołajkiem – opracowanie zbiorowe: to źródło wielu gier i zagadek, które można rozwiązywać samodzielnie lub z kolegami;
  • Biżuteria. Przewodnik dla kreatywnej dziewczyny – Grabowska-Piątek Marcelina: to książka, dzięki której można wykonać 50 różnych ozdób, począwszy od spinek, a skończywszy na pierścionkach i kolczykach.

Czy już masz pomysł na zapełnienie dziecku wolnego czasu?