Popularne kanały edukacyjne na polskim YouTube

edukacja na youtube

W dzisiejszych czasach uwaga przeważającej części młodzieży skupia się na działalności internetowych twórców. Na platformie YouTube istnieje wiele kanałów, które zajmują się prezentowaniem zagadnień z płaszczyzny edukacyjnej i naukowej w przystępnej i łatwo zrozumiałej formie. Oto kilka edukacyjnych kanałów, które mogą pomóc w nauce.

Historia bez cenzury

Kanał powstał w 2013 roku i do dziś pozostaje w czołówce kanałów związanych z zagadnieniami edukacyjnymi. Prowadzący Wojciech Drewniak, który z wykształcenia jest historykiem omawia wiele postaci, a także wydarzeń z wiązanych z historią Polski i świata. Formułę kanału charakteryzuje luźny i humorystyczny sposób przedstawiania zagadnień historycznych, dzięki czemu może on odczarować poznawanie historii jakie znamy ze szkół.

Mówiąc inaczej

Jest to kanał zajmujący się zagadnieniami z dziedziny języka polskiego. Prowadząca Paulina Mikuła jest z wykształcenia polonistką i nieobce pozostają jej meandry zawiłości naszego rodzimego języka, które objaśnia i tłumaczy w bardzo przystępny sposób. Na tym kanale możemy znaleźć treści dotyczące pisowni, gramatyki lub historii języka. Z pewnością ten kanał może okazać się pomocny, kiedy będzie trzeba odświeżyć i utrwalić niektóre zagadnienia.

Scifun

Pod pseudonimem Scifun tworzy Darek Hoffman, który jest twórcą jednego z najważniejszych i najpopularniejszych kanałów, które zajmują się zagadnieniami z obszarów fizyki i astronomii. Na tym kanale oprócz uproszczonej teorii można na własne oczy zobaczyć wiele eksperymentów i praktycznych wyjaśnień poszczególnych treści. Kanał ten powstał już dziesięć lat temu, a to, że nadal jest w zdecydowanej czołówce świadczy jedynie o jakości prezentowanych materiałów.

Arlena Witt

Jest to twórczyni, która swoją widownię stara się zaznajomić z sekretami języka angielskiego. Arlena jest posiadaczką najpopularniejszego obecnie kanału, który zajmuje się przedstawianiem zagadnień związanych z jakimkolwiek językiem obcym. Twórczyni tego kanału oferuje szeroki wachlarz tematyczny, od podstawowych słówek i zagadnień gramatycznych, po wyjaśnianie występujących w internecie zwrotów młodzieżowych.

Wymienione kanały to zdecydowana czołówka w polskim internecie. Jednak warto wiedzieć, że powyższe są pionierami i obecnie edukacyjna część polskiej sceny YouTube ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oglądanie wartościowych treści, które są prezentowane przez świadomego twórcę, to świetny sposób na naukę. Nie tylko dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *