Podkłady poporodowe — jak wybrać najlepsze?

pexels-garon-piceli-2100341

Obowiązkowym elementem torby do porodu są podkłady poporodowe. Przydają się one zarówno w szpitalu, jak i w domu. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla młodych mam, ale również osób po zabiegach ginekologicznych, które pozwala kobiecie na zachowanie higieny. Jak jednak wybrać najlepszy dla siebie produkt? Podpowiadamy. 

Czym są podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe dla mamy powinny być jednym z podstawowych elementów jej wyprawki. Są one potrzebne zarówno w szpitalu po urodzeniu dziecka, ale także w domu w okresie połogu. Ich głównym zadaniem jest pomoc w zachowaniu higieny i komfortu podczas tych niełatwych dni. Wykorzystują je również osoby, które przeszły niektóre zabiegi ginekologiczne. Zazwyczaj występują w formie dużych podpasek. Są jednak od nich znacznie chłonniejsze i większe. Z tego powodu świetnie radzą sobie nawet z intensywnym krwawieniem.

Jak wybrać podkłady poporodowe?

Szukając podkładów poporodowych, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepszym rozwiązaniem są te, wyprodukowane z bawełny, ponieważ jest ona delikatna dla skóry, a jednocześnie przewiewna. Tylko naturalne materiały minimalizują ryzyko powstawania podrażnień i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Istotne jest również, aby upewnić się, że wybrany przez nas artykuł nie zawiera żadnych szkodliwych substancji zapachowych, barwników, czy chloru.

Najlepsze podkłady poporodowe to takie, które mają odpowiedni dla nas rozmiar. Dzięki temu unikniemy przeciekania. Muszą być wyposażone w szeroki pas samoprzylepny, aby pozostawały na miejscu. Warto zwrócić uwagę również na ich kształt. Powinien pozwalać na swobodne wykonywanie większości czynności, a jednocześnie pochłaniać całą wydzielinę.

Warto kupić podkłady poporodowe, aby zapewnić sobie komfort i swobodę w pierwszych dniach połogu. Ich stosowanie pozwala również na ochronę okolic intymnych i zabezpiecza je przed pojawieniem się bolesnej infekcji, podrażnień i otarć. Produkty te są łatwe w użytkowaniu i neutralizują wszelkie nieprzyjemne zapachy.

 

Dodaj komentarz