5 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi!

zabawy z dziecmi

Z natury dzieci szybko nudzą się i potrzebują nowych, bardziej oryginalnych pomysłów na zabawę. Czasami mamy wrażenie, jakbyśmy ciągle robili to samo i nas zaczynają nudzić te same aktywności. Jeżeli zabawy przestają uczyć, zaskakiwać i sprawiać radość – to znak, że czas na coś nowego. Dlatego w dzisiejszym artykule spróbujemy podsunąć kilka, bardzo kreatywnych i ciekawych, pomysłów na zabawę dla dzieci. Przy których, również wy, rodzice, będziecie bawić się świetnie!

Kreatywne zabawe dla dzieci

  1. Budowanie bazy – Czy ktoś nie zna tej zabawy? To chyba jedna z najbardziej znanych i lubianych zabaw w domu. Tą świetną aktywność można zastosować dla dzieci w różnym wieku, gwarantujemy, będą bawić się równie świetnie co młodsze pociechy! Zbudowanie takiej bazy może oznaczać różne budowle. A do zbudowania takiej bazy wystarczą – krzesła, trochę koców i poduszek! Dzięki temu zabiegowi zamienisz swój salon w krainę baśni dla twojego dziecka! Spróbuj, a sam się przekonasz!
  2. Wspólny piknik na dywanie – Ta pozycja jest skierowana głównie do niejadków, ale nie tylko! Może stanowić świetnie urozmaicenie posiłku. Wystarczy rozłożyć koc na podłodze i przygotować odpowiednie przekąski. Najlepiej, aby były kolorowe, co pobudzi wyobraźnie twojego dziecka. Mogą być to owoce, warzywa w atrakcyjnych kolorach czy kształtach, kolorowe kanapeczki, itp. Najważniejsze, aby to jedzenie zachęcało, a twoja pociecha nawet nie zauważy, że zjadło śniadanie, na które wcześniej nie miało ochoty.
  3. Wspólne aktywności fizyczne – Jest to świetny pomysł nie tylko na zabawę, ale poprawę formy waszej i dziecka! Wystarczy znaleźć odpowiedni trening w internecie, zaprosić dziecko do wspólnej aktywności i po prostu… ćwiczyć! Wiele dzieci uwielbia ruch i naśladowanie swoich rodziców podczas treningu, a taka zabawa może być korzystna dla was i dla waszego dziecka!
  4. Zaginiony skarb – Jak wiemy, dzieci lubią bawić się w piratów. Który z nich nie chciałby być Jackiem Sparrowem? Do zabawy wystarczy przebranie(które nie jest konieczne). Razem z dziećmi malujemy mapę i zaczynamy zabawę. Łóżka posłużą za statki, którymi popłyną do celu. Naszym zadaniem jest pochowanie w odpowiednich miejscach upominków dla naszych pociech, które będą grały rolę skarbu.
  5. Wspólne gotowanie – Dzieci bardzo często podpatrują co robią dorośli i chciałyby spróbować tego samego. Gotowanie jest jedną z takich czynności. Dlatego jeżeli masz jakiś łatwy przepis, spróbuj ze swoją pociechą go przyrządzić (np. ciastka), a później podać całej rodzinie do jedzenia. Zbliży to was do siebie i pozwoli dziecku być zadowolonym z tego co stworzył. Zwyczajnie w świecie będzie dumny, że mógł coś ugotować dla wszystkich.

Mam nadzieję, że nasze propozycje podobają się i z chęcią z nich skorzystacie! Jeżeli chcecie więcej porad na temat zabaw, ubranek i nauki dla dziecka, to zapraszamy na stronę https://NajlepszeSzczecin.pl

Dodaj komentarz