Pielucha czy pampers? Co jest wygodniejsze dla dziecka i rodzica?

pielucha czy pampers

Wraz z pojawieniem się malucha rodzice stają przed wieloma obowiązkami. Odpowiednie zaaranżowanie pokoju, wybór łóżeczka, a także zapewnienie właściwej wyprawki. Czego używać do przewijania dziecka, by zapewnić mu komfort, a rodzicowi wygodę?

Pieluchy jednorazowe

Wybranie tego rodzaju pieluch to kierowanie się w stronę komfortu. Przewijanie malucha przy korzystaniu z jednorazowych środków, takich jak choćby pampersy zajmuje znacznie mniej czasu i dodatkowo nie wymaga od rodzica poświęcania czasu na przygotowanie ich do ponownego użycia. Zaletą pampersów jest też to, że dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań są dobre dla komfortu malucha. Wykorzystany materiał jest bardzo chłonny i przepuszcza wilgoć tylko w jedną stronę. Wchłonięta przez tego typu materiał wilgoć jest wiązana przez specjalny, zawarty w niej żel. Dzięki temu dziecko nie odczuwa dyskomfortu wynikającego z posiadania mokrej pieluchy.

Pielucha tetrowa

Pomimo tego, że jest to rozwiązanie znane i stosowane od lat, to wciąż ma swoich zwolenników. Bardzo ważną zaletą pieluch tetrowych jest materiał, z którego są wykonane. Zagwarantowana przewiewność wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia odparzeń i podrażnień na ciele dziecka. Jest to jednak bardzo problematyczna metoda przewijania dziecka. Wykorzystana pielucha musi zostać odpowiednio przygotowana do ponownego użycia. Czasochłonne pranie, wygotowanie i prasowanie mogą na dłuższą metę być uciążliwe dla rodzica, który ma ograniczone pokłady czasowe. Wykorzystanie pieluchy tetrowej jest również ekologicznym rozwiązaniem, które redukuje ilość powstających odpadów. Warto w tym przypadku wiedzieć, że rozkład innych materiałów służących do przewijania trwa nawet do 500 lat.

Cena a wygoda

Pieluchy jednorazowe są niezwykle wydajnym i wygodnym wyborem. Zmiana tego typu pieluchy zajmuje mniej czasu i jest prostsza dla niewprawionego rodzica. Dodatkowo nie trzeba martwić się ponownym doprowadzeniem jej do porządku. Jednak pielucha jednorazowa, to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Ceny pampersów mogą wynieść rodziców nawet do 180 złotych w skali miesiąca. Zdecydowanie się na wykorzystanie pieluch tetrowych, to zredukowanie miesięcznych kosztów wydawanych w tym celu niemal pięciokrotnie.

Przy wyborze odpowiedniego materiału do przewijania zawsze warto kierować się przede wszystkim zdrowiem i wygodą malucha. Różne rodzaje pieluch sprawdzą się raz lepiej raz gorzej w różnych sytuacjach. W domowym zaciszu warto korzystać z wielorazowych materiałów, natomiast w podróży idealnie sprawdzą się pieluchy jednorazowe.

Dodaj komentarz