Nosidełko na brzuch i plecy ― wygoda dla mobilnych

nosidelko dla dzieci

Korzystanie z ręcznych nosidełek lub wózków ma zarówno masę zalet, ale nie trudno zauważyć, że posiada kilka znaczących wad. Używanie dużych, ciężkich i nieporęcznych nosidełek może stanowić niewygodę nie tylko dla rodzica, ale także często oddziałuje na otoczenie i innych ludzi. Świetnym rozwiązaniem tych problemów jest nosidełko na brzuch lub plecy.

Odciążenie w domu i na spacerze

Korzystanie z chusty lub nosidełka umieszczanego bezpośrednio na ciele rodzica jest świetnym substytutem dużych wózków i ciężkich nosidełek. Doskonale sprawdzają się na spacerach i w trakcie wycieczek. Korzystanie z klasycznych urządzeń służących do przenoszenia dziecka wiąże się z wieloma niedogodnościami. Zastąpienie ich chustą lub zapinanym na ciele nosidełkiem pozwoli nam swobodniej się przemieszczać i podróżować komunikacją miejską. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko jest zawsze przy rodzicu i czuje jego obecność, co wpływa na jego spokój. To rozwiązanie sprawdzi się świetnie również w domu, kiedy dziecko często dopomina się częstego noszenia na rękach.

Użytkowanie i jego zalety

Największą zaletą takiego sposobu na noszenie dziecka jest konstrukcja urządzenia. Pasy, dzięki którym mocujemy na sobie nosidełko równomiernie rozkładają ciężar malucha na całe ciało. Odciążają w ten sposób plecy i ramiona noszącego rodzica. Dziecko umieszczone w takim nosidełku znajduje się w bezpiecznej pozycji i jest mniej narażone na zrobienie sobie krzywdy. Warto mieć na uwadze, że najmłodsze dzieci należy nosić na brzuchu, skierowane przodem do rodzica. Kiedy maluch trochę podrośnie, może podróżować umieszczony na plecach niosącego.

Podstawowe typy nosidełek

Różne rodzaje nosideł pozwalają uzyskać inne efekty. Różnią się one budową, ułożeniem dziecka lub zastosowaniem. Inne nosidełko wybierzemy na spacer po parku, a inne natomiast na górską wycieczkę. Nosidełka dzieli się na dwa rodzaje ― sztywne i miękkie.

Nosidełka sztywne

Charakteryzują się tym, że dziecko siedzi w nich w nienaturalnej pozycji, a sztywny materiał krępuje ruchy malucha i nie pozwala na odpowiednie wygięcie kręgosłupa. Nie poleca się ich stosowania w przypadku niemowląt, są one dedykowane nieco większym dzieciom.

Nosidełka miękkie

Ten rodzaj jest najpopularniejszy i najbardziej polecany, jeżeli chodzi o wygodę dziecka. W tym typie nosidełek maluch może siedzieć w naturalnej pozycji, która nie wpłynie źle na jego kręgosłup. Można ich używać od 1 miesiąca życia.

Przy wyborze nosidełka należy zastanowić się w jakich warunkach i okolicznościach będzie ono używane. Następnie warto dostosować je do wieku dziecka. Aby zwiększyć bezpieczeństwo powinno się wybierać nosidełka z atestem, to pozwoli nam mieć pewność co do materiałów, z którego zostało wykonane. Wybór nosidełka mocowanego na ciele rodzica jest związane z wygodnym przemieszczaniem się, ale warto mieć też na uwadze wygodę i zdrowie malucha.

Dodaj komentarz