Niepubliczne przedszkola – czym różnią się od publicznych placówek?

jakie przedszkole wybrac

Wydawać by się mogło, że przedszkole to po prostu przedszkole. Jest to pierwszy etap edukacji i samodzielności każdego dziecka. Jednak przedszkole przedszkolu nie jest równe. Na które przedszkole postawić. Czym się różni niepubliczne przedszkole od placówek publicznych? Pora się o tym przekonać?

Niepubliczne przedszkola – co należy o nich wiedzieć?

Pierwsze co każdemu przychodzi do głowy w różnicach tych dwóch typów przedszkoli, jest cena. Niepubliczne przedszkola w Stargardzie swoje kosztuje. Normalnie opłaca się czesne niczym w prywatnej szkole. Z kolei państwowe przedszkole jest bezpłatne. Nie jest to jednak jedyna różnica. Trzeba wiedzieć, że niepubliczne przedszkola Stargard to przede wszystkim znacznie mniejsze grupy. Panie przedszkolanki mogą każdemu z dzieci poświecić odpowiednią ilość czasu. 

W przedszkolach niepublicznych także odbywają się zajęcia dodatkowe. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych, muzycznych, tanecznych, językowych, a także w wielu, wielu innych. Co jak co, ale naprawdę jest to świetna opcja. Dzieci w niepublicznych przedszkolach po prostu więcej się nauczą. Często jest także o wiele wyższy poziom, co chyba każdego rodzica interesuje. 

Czym są przedszkola integracyjne?

Wiadomo już, czym się różnią przedszkola niepubliczne od przedszkoli państwowych. Warto jednak jeszcze zwrócić uwagę na przedszkola integracyjne w Stargardzie. Co to takiego? Są to placówki, do których uczestniczą nie tylko dzieci w pełni zdrowe, ale także dzieci z pewnymi chorobami, czy też niepełnosprawnościami. Gdy dziecko jest obyte z innymi dziećmi, które mają jakieś dysfunkcje od małego, to na pewno jest bardziej empatyczne i pozytywnie na niego to wpływa. 

Rodzice, którzy zastanawiają się, czy warto wziąć pod uwagę przedszkola integracyjne Stargard, nie powinny się dłużej zastanawiać. Jak najbardziej jest to dobry pomysł.

Rodzice sami po swoim dziecku zauważą spory progres. 

Dodaj komentarz