Na czym polegają badania prenatalne?

pexels-mart-production-7089015-1

Badania prenatalne są ważną częścią ciąży, pomagając zapewnić zdrowie – zarówno mamie, jak i jej dziecku. Wiele kobiet nieznających ich przebiegu może się ich obawiać, co zazwyczaj jest nieuzasadnione. Na czym w istocie polega ten rodzaj badań?

Badania prenatalne – z czym się wiążą?

Badania prenatalne w Rzeszowie składają się z serii badań przeprowadzanych przez ginekologa w celu sprawdzenia zdrowia matki i płodu. Czynności te mogą obejmować badania krwi, moczu, ultrasonografię czy badania genetyczne. Pierwsze z nich służą do sprawdzenia morfologii krwi matki, oznaczenia poziomu hormonów i innych wskaźników zdrowia. Badania moczu służą sprawdzeniu, czy nie ma infekcji lub innych problemów na tym podłożu. Skanowanie ultrasonograficzne służy do monitorowania wzrostu i rozwoju płodu. Testy genetyczne mają za zadanie wykrywać wszelkie zaburzenia genetyczne, które mogą występować u dziecka. Badania prenatalne są ważne dla zdrowia matki i płodu, dlatego powinny być traktowane poważnie.

Klinika ginekologiczna – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

Klinika ginekologiczna w Rzeszowie świadczy szereg usług dla kobiet w różnym wieku. Od pomocy w diagnozowaniu i leczeniu problemów z płodnością, po opiekę prenatalną i badania w czasie ciąży – ginekolog może zlecać pacjentkom wiele badań. Ginekolodzy mogą również udzielać porad i wskazówek dotyczących menopauzy, antykoncepcji i ogólnych kwestii zdrowotnych. Badania prenatalne, takie jak badania ultrasonograficzne i amniopunkcja, mogą być stosowane w celu wykrycia nieprawidłowości u nienarodzonego dziecka. Ginekolodzy mogą również instruować mamy w celu zmiany stylu życia, aby zapewnić im zdrową ciążę. Mogą również leczyć schorzenia ginekologiczne, takie jak endometrioza, torbiele jajników czy choroba zapalna miednicy. Kobietom, które przechodzą menopauzę, ginekolog może pomóc w temacie hormonalnej terapii zastępczej. Zdecydowanie warto zadbać o swoje zdrowie i nie zaniedbywać okresowych badań, które pozwalają wykryć schorzenia na wczesnym ich etapie.

 

Dodaj komentarz