Innowacyjne nauczanie języków obcych w Przedszkolach Norlandia

Nauka języków obcych

Jedna z największych prywatnych sieci przedszkoli w Finlandii – Norlandia Przedszkola, prowadzi placówki w krajach skandynawskich, a także w Holandii i Niemczech. W Polsce swoją działalność rozpoczęła w 2017 roku i obecnie kieruje 12 przedszkolami w całym kraju. Norlandia dąży do tego, aby znaleźć się w czołówce firm, które rozwijają w Polsce innowacyjne rozwiązania i technologie we wczesnej edukacji przedszkolnej. Z tego powodu sieć nawiązała współpracę z Playvation – firmą rozpowszechniającą program Moomin Language School.

Pozytywne doświadczenia sieci Przedszkoli Norlandia w Finlandii przyczyniły się do połączenia wieloletnich doświadczeń i metodyki nauczania języków obcych z najnowszą technologią informatyczną firmy Lenovo. Wszystko to, aby dostarczyć Dzieciom i Rodzicom pełne i unikatowe pakiety do nauki języków.

„Opracowana przez Playvation metoda nauki języków obcych jest bardzo skuteczna. Dzieci szybko przyswajają wiedzę dzięki zróżnicowanym bodźcom towarzyszącym lekcjom i doskonale się przy tym bawią. Na efekty nie trzeba czekać długo – nasi podopieczni coraz sprawniej posługują się językami obcymi i niejednokrotnie zaskakują swoich rodziców znajomością słówek czy świetną wymową. Wykorzystanie przystosowanej do wieku uczniów metody, która nie przeciąża młodych umysłów, a stymuluje je do nauki oraz nowych technologii to strzał w dziesiątkę” – komentuje Gilbert Heith, dyrektor Norlandia Polska.

W Polsce program Moomin Language School został wprowadzony w przedszkolach latem ubiegłego roku

Od tego czasu liczba dzieci korzystających z lekcji stale rośnie, a rodzice nie kryją swojego entuzjazmu wobec rosnących umiejętności przedszkolaków.

Reakcje rodziców na wprowadzony przez nas program są bardzo pozytywne. Szybko dostrzegli efekty nauki u swoich pociech, a co najważniejsze widzą, że lekcje sprawiają im prawdziwą przyjemność i motywują do dalszej pracy z językiem ” – mówi Róża Szyperek, dyrektor jednego z przedszkoli korzystających z usługi.

Dodaj komentarz