Centrum terapii sensorycznej – kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia?

terapia sensoryczna

Centrum terapii Sensoryczna Kraina prowadzi zajęcia z integracji sensorycznej, których celem jest rozwinięcie umiejętności dziecka w zakresie prawidłowego odbierania bodźców słuchowych, dotykowych i ruchowych. Kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia? 

Centrum terapii Sensoryczna Kraina – w jaki sposób pomaga dzieciom?

Centrum terapii Sensoryczna Kraina sprawdza się znakomicie w przypadku dzieci mających trudności na gruncie odbierania wrażeń sensorycznych – wzrokowych, słuchowych i dotykowych. Zajęcia prowadzone przy udziale specjalistów, w tym pedagogów, logopedów czy fizjoterapeutów, uczą dziecko prawidłowego odbierania bodźców.

Ćwiczenia mają na celu otworzenie dziecka na odbieranie dotyku poprzez zapoznanie go z określonymi rodzajami faktur i materiałów. Dzieci mogą wykazywać nadreaktywność na dotyk. Może się to przejawiać w niechęci do prac plastycznych oraz złym przyjmowaniem dotykania. Tuż przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć z dzieckiem zdecydowanie warto przeprowadzić szczegółowy wywiad z rodzicem, by wiedzieć, jakie potrzeby ma dana pociecha.

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina – miejsce odpowiednie dla maluchów

Centrum Terapii Sensoryczna Kraina zatrudnia szereg ekspertów z zakresu rozwoju dziecka, w tym psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów czy logopedów. Różnorodne zajęcia mają na celu stymulację zmysłów wzroku, słuchu, dotyku czy węchu, ale dziecko mogło harmonijnie się rozwijać. Centrum terapii sensorycznej warto odwiedzić zawsze wtedy, gdy potrzebuje się pomocy.

Zajęcia z logopedą mają na celu ograniczenie problemów z rozwojem mowy. Dzięki nim dziecko może rozwijać się prawidłowo i wyraźnie wymawiać głoski. Terapia ma na celu wzmocnienie funkcjonowania układu nerwowego dziecka. Różnego rodzaju wspomagacze, huśtawki i specjalnie zaprojektowane zabawki ułatwiają małemu pacjentowi ćwiczenie aktywności i rozwijanie zmysłów. Wszelkiego typu zadania, jakie wykonuje dziecko, pozwalają znaleźć mu równowagę w świecie pełnym bodźców.

Dodaj komentarz