Usuwanie rozstępów po ciąży – wszystko, co powinnaś wiedzieć

usuwanie-rozstepow-po-ciazy-wszystko-co-powinnas-wiedziec

Rozstępy to jedne z tych zmian, których trudno uniknąć po porodzie. Potrafią pojawić się prawie wszędzie, nawet na biuście. Choć usuwanie rozstępów nie jest łatwe, to istnieją metody, które pozwalają na całkowite pozbycie się tych nieestetycznych „pamiątek” po ciąży. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laseroterapia.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy to defekty skórne, które występują w postaci podłużnych zmian, przypominających pęknięcia lub blizny. Powstawanie rozstępów spowodowane jest nadmiernym rozciąganiem skóry, które może być wynikiem zerwania włókien kolagenowych pod wpływem szybko postępującego wzrostu lub zwiększenia masy ciała – tak właśnie dzieje się w przypadku rozstępów pojawiających się po ciąży. Współodpowiedzialny jest hormon kortyzol, który produkowany jest w organizmie kobiety w zbyt dużych ilościach, przez co funkcjonowanie komórek, odpowiadających za wytwarzanie kolagenu i elastyny jest zaburzone.

Miejscami, w których najczęściej pojawiają się rozstępy po ciąży, są uda, piersi oraz biodra. Zdarza się, że świeże zmiany pieką lub swędzą, ale zazwyczaj są one nieodczuwalne. Nie da się jednak ukryć, że są one widoczne i szpecące. Niestety trudno jest się ich pozbyć przy pomocy domowych zabiegów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie rozstępów. Warto zainwestować w serie zabiegów laserowych, zwłaszcza że w wielu przypadkach umożliwiają one całkowite wygładzenie skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów

Do usuwania rozstępów służą lasery frakcyjne ablacyjne, np. Alma Harmony iPixel, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Laserowe zabiegi na rozstępy opierają się na wywoływaniu termicznych mikrouszkodzeń w skórze, które pobudzają ją do produkcji nowego kolagenu. Laser podgrzewa cienkie warstwy naskórka wokół rozstępów, a skóra dostaje sygnał do podjęcia regeneracji i w miejsce starych warstw, tworzą się nowe. Działanie ablacyjne polega na naruszeniu zewnętrznej warstwy naskórka, poprzez odparowanie z niego wody, co powoduje efekt złuszczenia.

Usuwanie rozstępów laserem to skuteczna i bezpieczna metoda, ponieważ światło lasera skupia się tylko na tych partiach skóry, które są zmienione chorobowo, nie podrażniając innych miejsc. Podczas zabiegu skóra chłodzona jest zimnym strumieniem powietrza, co łagodzi ewentualne dolegliwości bólowe i niweluje dyskomfort. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Po jego zakończeniu można od razu wrócić do codziennych aktywności, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń lekarza, dotyczących pielęgnacji skóry, m.in. stosowania filtrów przeciwsłonecznych.

Czy możliwe jest całkowite usunięcie rozstępów?

Nie zawsze laserowe usuwanie rozstępów przynosi takie same efekty. Zwykle rezultaty uzależnione są od bardzo wielu różnych czynników. Efektywne usuwanie rozstępów zależy przede wszystkim od momentu, w którym zgłosimy się do kliniki medycyny estetycznej. Im wcześniej, tym lepiej. Świeże, jeszcze czerwone rozstępy, łatwiej jest usunąć. Wówczas istnieje duża szansa, że niechciane zmiany znikną bezpowrotnie. Na efektywność terapii wpływ mają też: rozległość rozstępów, indywidualne skłonności skóry danego organizmu.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów często przeprowadzić należy kilka lub nawet kilkanaście sesji laserowego usuwania rozstępów. Trzeba też liczyć się z tym, że rozstępy mogą być na tyle rozległe i utrwalone, że nawet kilkanaście zabiegów nie będzie w stanie całkowicie ich usunąć, a jedynie sprawi, że staną się mniej widoczne.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/.

Dodaj komentarz