Tytuł Super Dyrektora Przedszkola i nagroda dla przedszkola z Warszawy

Super przedszkole

Anna Florek ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA w Warszawie otrzymała tytuł „Super Dyrektora Przedszkola”. Ogólnopolski konkurs o tej nazwie został zorganizowany przez kwartalnik „Wczesna Edukacja” specjalistycznego wydawnictwa Wolters Kluwer. Najlepszych dyrektorów przedszkoli wybierano po raz siódmy, a zwycięzców poznaliśmy 22 października podczas VII Kongresu Edukacja i Rozwój. Poza tytułem dla pani dyrektor, zarządzane nią przedszkole otrzyma nagrody rzeczowe. Jedną z nich jest interaktywna podłoga Magiczny Dywan onEVO.

Celem plebiscytu jest wyróżnienie osób, które są zarówno świetnymi pedagogami, jak i menedżerami. Ich działania cechuje profesjonalizm i skuteczność, co przekłada się na funkcjonowanie placówki. Dyrektora do konkursu zgłaszają osoby związane z przedszkolem – grono pedagogiczne, rodzice lub organ prowadzący, a także organy nadzoru pedagogicznego oraz przedstawiciele organizacji współpracujących z placówką.

Wyniki konkursu są ogłaszane na uroczystej gali podczas Kongresu Edukacja i Rozwój

Laureaci otrzymują nie tylko tytuł, ale także nagrody rzeczowe. W tym roku jedną z nich jest Magiczny Dywan onEVO – interaktywna podłoga, łącząca komputer, projektor oraz czujnik ruchu. Urządzenie jest docenianym przez placówki na całym świecie wsparciem w edukacji, ponieważ naukę łączy z zabawą. Obsługiwane przy pomocy ruchów rąk i nóg gry i quizy Magicznego Dywanu doskonalą umiejętność logicznego myślenia i zachęcają do pracy w grupie, a jednocześnie w naturalny sposób pobudzają do aktywności fizycznej. Urządzenie sprawdza się również jako wsparcie w pracy z podopiecznymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w placówkach integracyjnych.

Już niedługo z jego funkcjami będą mogli zapoznać się uczniowie i nauczyciele przedszkola integracyjnego w Warszawie, której dyrektor zwyciężyła w prestiżowym konkursie edukacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *