Rajstopy ciążowe – jak wybrać odpowiednie?

ciazowe rajstopy

Rosnący brzuszek w ciąży sprawia, że dotychczas noszone przez kobietę ubrania stają się zbyt ciasne i niewygodne. Wbrew pozorom większy rozmiar nie zawsze zapewni komfort. Natomiast wymiana garderoby w końcu będzie konieczna. Dlatego już na wczesnym etapie warto pomyśleć o zakupie rajstop ciążowych. Jak wybrać te najlepsze? O tym można przeczytać poniżej!

Dlaczego rajstopy ciążowe, a nie zwykłe?

Okres oczekiwania na poród dla każdej kobiety jest szczególny. W tym czasie jej ciało diametralnie się zmienia, ale nadal chce wyglądać pięknie i stylowo, ale przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Większość pań jest przekonana, że wystarczy zwiększyć rozmiar swoich  ubrań, aby uzyskać większą swobodę poruszania. Choć niekiedy takie rozwiązanie się sprawdza, to jednak nie zawsze. Głównie dlatego, że brzuszek jest ukryty i nic jest nadmiernie opięty, to zbyt szeroka odzież w pozostałych miejscach będzie zwyczajnie odstawać. Tak kwestia dotyczy również bielizny. Dlatego z całą pewnością warto sięgnąć po rajstopy ciążowe. Doskonale przystosowują się do ciała, mają wyższy stan oraz są szersze w okolicy brzucha. Co więcej, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dopasowywały się do rosnącego brzuszka, że bez obaw można nosić je przez całą ciążę.

Rajstopy ciążowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Rajstopy ciążowe podobnie jak inna odzież powinny być wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Dlatego trzeba wybrać odpowiedni rozmiar, a wcale nie będzie większy niż ten noszony do tej pory. Jeśli przyszła mama przed ciążą nosiła ubrania w rozmiarze M, to właśnie na taki powinna się zdecydować. Drugą istotną cechą jest materiał, z którego zostały wykonane rajstopy ciążowe. Niewątpliwie lepiej sprawdzają się elastyczne, przepuszczalne i naturalne dzianiny, zapewniają  bowiem całkowity komfort i wygodę noszenia. Co ciekawe, na rynku można znaleźć rajstopy ciążowe masujące, które pomagają poprawić krążenie krwi w nogach oraz zniwelować ich puchnięcie, a przecież z tym problemem zmaga się wiele kobiet.

Rajstopy ciążowe – zalety

Oczywiście największą zaletą rajstop ciążowych jest to, że idealnie dopasowują się do ciała. Brzuszek utrzymywany jest na odpowiednim poziomie, a stan rajstop jest na tyle wysoki (często sięga praktycznie pod piersi), że nic się nie zsuwa, ani nie zwija, więc nie ma konieczności ciągłego ich podciągania, czy poprawiania. Kolejną zaletą ich noszenia jest fakt, iż wykonane są zwykle z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że nie podrażniają wrażliwej skóry. Poza tym są mocne i wytrzymałe. W związku z tym można je zakładać przez całą ciążę.

Chociaż większość przyszłych mam stawia na wygodę i nierzadko rezygnuje z ulubionych stylizacji na rzecz czegoś luźniejszego, to wcale nie jest to potrzebne. Dobrze dobrane rajstopy ciążowe pozwalają na wkładanie praktycznie każdej odzieży i po prostu czuć się pięknie. Kobiety, które zdecydowały się na ich zakup, zapewniają, że nie mogły postąpić lepiej i przy następnej ciąży z pewnością sięgną po nie ponownie.

Dodaj komentarz