Popularne świąteczne prezenty dla dziecka

prezenty

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla większości dzieci. Nie ma, co ukrywać, że jednym z powodów takiego stanu rzeczy są oczywiście prezenty! W 2019 roku popularność zyskały 3 rodzaje podarunków, które do niedawna można było uznać za niestandardowe. Jak będzie w tym roku? Wkrótce się przekonamy. Oto one!

Rodzinne gry planszowe

W pierwszej myśli gry planszowe nie kojarzą się z czymś nietypowym i oryginalnym, jednak jeżeli spojrzymy kilka lat wstecz, to zauważymy, że rynek ten dopiero od niedawna przeżywa prawdziwy rozkwit. W Polsce istnieje około 60 wydawnictw gier planszowych, które wydają co roku blisko 500 tytułów.

Wzrost popularności gier planszowych to wynik coraz ciekawszych pomysłów ich twórców oraz bogatej oferty dostępnej na rynku. Planszówki często są pięknie wydane i przykuwają uwagę na sklepowych półkach, jednak najważniejsze są ich walory rozrywkowe, edukacyjne oraz integracyjne. Do gry planszowej może usiąść zarówno cała rodzina, jak i grupa przyjaciół i wszyscy będą się świetnie bawić.

Bajkowe przebrania dla dzieci

Stroje dla dzieci zanotowały ostatnio bardzo duży wzrost popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej sklepów oferujących rozmaite przebrania. Rodzice przestali kupować stroje dla dzieci jedynie w okresie karnawału lub Halloween i odkryli, że kostiumy nadają się również do codziennej zabawy. Mało tego! Często wygrywają one z tradycyjnymi zabawkami, gdyż bardzo mocno aktywizują dziecko, pobudzają jego wyobraźnię i zapewniają długie godziny zabawy, która się nie nudzi.

Nic dziwnego, że dzieci bardzo lubią przebrania. Jeśli w jednej chwili możesz stać się bohaterem swojej ulubionej bajki lub filmu, to zabawa zapowiada się fenomenalnie. Warto zatem dopytać dziecko, jaką postać lubi najbardziej i zajrzeć na przykład na HOPKI.pl, gdzie spokojnie wybierzesz coś z pośród bogatej oferty ciekawych i różnorodnych strojów.

Karty Prepaid

Nie nam oceniać, czy to dobrze czy nie, ale karty przedpłacone z roku na rok są coraz częstszym wyborem jako prezent dla dziecka. Nic dziwnego – powszechny dostęp do elektroniki i internetu, liczne płatne subskrypcje i abonamenty oraz mikropłatności w grach robią swoje.

Karty z konkretną kwotą, okresem abonamentu czy subskrypcją możemy kupić w wielu sklepach z prasą, elektroniką czy książkami. Często już sam wygląd karty świadczy o tym, że powinna służyć jako prezent. Jest to bardzo wygodna opcja dla rodziców, niemających pomysłu na podarunek dla dziecka, które dużo czasu spędza przed komputerem lub telefonem. Chociaż może lepiej zainteresować się jedną z wcześniejszych opcji.

Zarówno gry planszowe, przebrania dla dzieci, jak i karty przedpłacone z roku na rok pojawiają się pod choinką zdecydowanie częściej. Tradycyjne zabawki nieco tracą na popularności, ale nie ma co się dziwić – czasy się zmieniają, a dzieci mają nieco inne potrzeby niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Warto zatem interesować się obecnymi trendami i wybierać dla dziecka te prezenty, które nie bez powodu, stają się coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz