Plecak dla nastoletniego indywidualisty

Plecak dla nastolatka

Mądre przysłowie mówi: małe dzieci – mały problem, duże dzieci – duży problem. Zauważają to zwłaszcza rodzice nastolatków, których gusta oraz zainteresowania mogą zmieniać się w mgnieniu oka. W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego podpowiadamy jak dobrać plecak dla nastoletniego indywidualisty biorąc pod uwagę takie aspekty jak modny wygląd, funkcjonalność, wygoda oraz przede wszystkim nietuzinkowość.

Wygląd to podstawa

Młody człowiek z jednej strony często wykazuje potrzebę wyróżniania się w tłumie przy jednoczesnym poczuciu przynależności do grupy rówieśniczej, która stanowi dla niego podwalinę tożsamości. Wybierając plecak na nowy rok szkolny dla pociechy, która skończyła kilkanaście lat, musimy podjąć nijako nierówną walkę z tym, co modne, a tym, co dobre dla naszego dorastającego nastolatka. Wygląd w tym aspekcie jest kluczowy. Dobrym pomysłem na odpowiedni plecak szkolny jest model, który łączy w sobie elementy modnego wyglądu jak i ergonomii oraz wygody. Plecak Coocazoo JobJobber II Knit z systemem MatchPatch wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Torby Knit wyróżnia tkanina, z której zostały wykonane. Wzór został zainspirowany popularnymi butami sportowymi, wykonanymi w tej samej technologii.  Zastosowanie takiego materiału na dużej powierzchni daje niesamowicie oryginalny efekt. Nie dość, że łączymy tutaj dwie cechy: solidności i wytrzymałości, to plecak może poszczycić się z ciekawymi rozwiązaniami. Ergonomicznie wyprofilowane plecy będą dbać o prawidłową, atrakcyjną postawę (i bardziej pewną siebie), a przewiewne, wygodnie uformowane gąbki pozwolą czuć się komfortowo nawet podczas długiego noszenia.

Indywidualizm ponad wszystko

Zmienne nastroje jak i gusta to najzwyczajniejsza rzecz na świecie w przypadku dostrajającego dziecka. Aby uniknąć sytuacji, gdy naszemu dziecku znudzi się obecnie noszony plecak, możemy wykorzystać wymienne elementy ozdabiające wybrany model, czyli system MatchPatch. Oznacza to, że uchwyty do zamków, zapinki i logo można w dowolnym momencie wymienić na nowe, w innym kolorze. Jeśli obecna konfiguracja się znudzi, wystarczy, że jego elementy wymienne zastąpimy innymi, zyskując odświeżony plecak w nowej odsłonie. Dla dziecka jest to niewątpliwie duża frajda podczas komponowania wyglądu własnego plecaka, a dla rodziców powód do odetchnięcia z ulgą, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że nie będą musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na nowy model. Co więcej, warto zwrócić uwagę na wnętrze plecaka. Jeśli posiada on komory na cięższe i lżejsze książki, dodatkowe kieszenie na klucze, pieniądze i telefon, możemy być pewni, że dziecko chętnie sięgnie właśnie po taki model.

Rodzice mają głos

Rodzice dorastających dzieci zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty przy doborze odpowiedniego plecaka dla swoich pociech niż one same. Najważniejszym kryterium okazuje się być cena, chociaż wydając nieco więcej na odpowiedni model zyskujemy pewność, że posłuży on dłużej niż rok czy dwa lata. Warto więc poszukać modelu, którego gwarancja objęta jest przynajmniej kilkuletnim użytkowaniem. Oczywiste jest zwrócenie uwagi na solidne wykonanie z dbałością o szczegóły, a to sprawia, że nie ma najmniejszych problemów z ich użytkowaniem. Przemyślana konstrukcja oraz praktyczne rozwiązania stanowią codzienne wsparcie podczas każdego szkolnego dnia. Co więcej, należy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie plecaka w pas piersiowy i lędźwiowy, które ułatwiają noszenie cięższych książek i nie narażają młodego kręgosłupa na niepotrzebne obciążenia. Oddychający i wodoodporny materiał sprzyja także wygodzie noszenia plecaka, który może posłużyć także jako torba miejska.

Kiedy dziecko zaczyna dorastać, wiadomym jest, że zakup odpowiedniego szkolnego wyposażenia staje się nie lada wyzwaniem, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, rozmowie z nastolatkiem, przejrzeniu trendów zadanie to nie wydaje się być już takie trudne. Zainwestowanie w wysokiej jakości plecak, który przy okazji spełnia wszelkie „wymogi” modowe na pewno będzie odpowiednim wyborem i pokaże, że dbamy nie tylko o dobre zdrowie dziecka, ale też o jego samopoczucie wśród rówieśników.

Dodaj komentarz