Niemowlę

Dzieci z atopowym zapaleniem skóry wymagają szczególnych starań ze strony rodziców. By nie zaostrzać przebiegu choroby i oszczędzić latorośli niepotrzebnych cierpień, należy stosować się do paru zaleceń, o których mowa poniżej.

Rozwój człowieka przebiega dwutorowo; obejmuje zarówno ciało oraz wszystkie zachodzące w nim procesy fizjologiczne, jak i psychikę. Początkowe etapy życia są niesłychanie ważnymi stadiami stopniowego wzrastania.

Jak przygotować się na przyjście dziecka wiosną? Co kupić dla kilkumiesięcznego niemowlaka na cieplejsze pory roku? O czym nie należy zapominać, przygotowując wyprawkę dla maleństwa? Sprawdź nasze porady!

Czeka cię pierwszy kilkudniowy wyjazd z małym dzieckiem? Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz przygotowania i sporządzisz listę rzeczy, które powinnaś zabrać, urlop majowy nie będzie w żaden sposób stresujący. Sprawdź, co powinno znaleźć się w wakacyjnej wyprawce niemowlaka!

Uwzględnienie zmian temperatury i wilgotności może być nie lada problemem przy przygotowywaniu wiosennej wyprawki dla dziecka. W co należy się zaopatrzyć, żeby mieć pewność, że maluch będzie odpowiednio ubrany?

Ważeniu niemowląt wciąż towarzyszy wiele mitów sprzed kilkudziesięciu lat. Powielanie przedawnionych pogłosek może powodować niepotrzebny stres – matki zaczynają się denerwować, gdy nieustannie słyszą od pielęgniarek, że ich dzieci nie przybierają na wadze tak szybko, jak rówieśnicy.

Cieplejsze pory roku uważamy zazwyczaj za znacznie mniejsze zagrożenie dla zdrowia dziecka. W pewnym stopniu na pewno tak jest, jednak nawet wiosną i latem nasza pociecha powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem pogody.