Len i jego właściwości

wykorzystanie lnu

Len znany jest od wieków ze swoich właściwości leczniczych i odżywczych. Obecnie roślina ta uznawana jest za super żywność, dlatego olej i nasiona są tak popularne i często wdrażane do diety. Zwiększa się ilość badań naukowych, które potwierdzają, że spożywanie nasion lub olejku lnianego ma doskonały wpływ na pracę całego organizmu. Produkty z lnu mogą być wykorzystywane także do pielęgnacji skóry i włosów.

Jakie składniki odżywcze ma len?

Nasiona lnu po zmieleniu mają bardzo charakterystyczny smak i zapach, który może kojarzyć się z orzechami. Obecnie uprawia się dwie odmiany lnu – brązową i złotą. Obie mają cenne właściwości, które wykorzystywane są w kosmetyce, a także medycynie alternatywnej. Więcej na ten temat można przeczytać w wielu publikacjach, m.in. tej https://www.izielnik.pl/blog/len-zwyczajny-linum-usitatissimum-wlasciwosci-zastosowanie-i-przygotowanie. Roślina ta ma różnorodne właściwości, ponieważ jest bogaty w cenne składniki odżywcze. To źródło błonnika, białka i kwasów tłuszczowych omega-3. Dodatkowo dostarcza do organizmu witaminy z grupy B, wapń, magnez, potas, żelazo i fosfor. To wszystko sprawia, że ma doskonały wpływ na zdrowie i wygląd.

Len i jego właściwości

Len polecany jest osobom, które zmagają się z problemami układu trawiennego. Doskonale radzi sobie z uporczywymi biegunkami lub zaparciami. Może pomóc uniknąć wzdęć i uczucia ciężkości. Wszystko to za sprawą wysokiej zawartości błonnika, który reguluje wypróżnianie i poprawia pastylkę jelit. To źródło białka, czyli głównego budulca komórka w organizmie. To sprawia, że jego spożywanie wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga regenerację układu mięśniowego. Pomaga również obniżyć poziom złego cholesterolu. Ze względu na to, że zapewnia długo trwałe uczucie sytości może być stosowany przez osoby, które mają trudność ze zrzuceniem zbędnych kilogramów lub utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Pozwala uniknąć natarczywego uczucia głodu i podjadania między posiłkami. Wspomaga więc zdrowe i bezpieczne odchudzanie. Jego właściwości doceniane są również przez układ rozrodczy. Zdaniem specjalistów olej lniany może poprawiać jakość plemników i reguluje cykle miesiączkowe kobiet, dzięki czemu ułatwia zajście w ciąże. Najlepszy olej lniany oferuje sklep zielarski online, w którym dostępne są produkty naturalne.

Najlepiej kupić produkty z lnem z pewnych źródeł, by mieć pewność, że są wysokiej jakości. Polecany jest sklep zielarski online, w którym można bez trudu znaleźć sprawdzone i bezpieczne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *