Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z ceramidami?

kosmetyki z ceramidami

Ceramidy są znane od lat. Jednak w ostatniej dekadzie ich popularność wzrasta. Ceramidy należą do szerokiej grupy lipidów i pełnią ważne funkcje w naszej skórze. Dlaczego kosmetyki z ceramidami powinny stać się podstawą pielęgnacji? Jakie produkty z ceramidami najlepiej wybierać?

Jaką funkcje pełnią ceramidy?

Ceramidy występują w rogowej warstwie naskórka. Są zwane cementem międzykomórkowym. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie bariery hydrolipidowej skóry i ochrona jej przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Ceramidy w kosmetykach odpowiadają za przenikanie w głąb naskórka substancji odżywczych z kosmetyków i ich prawidłowe wchłanianie.

Ceramidy mają za zadanie stworzyć barierę ochronną, która ma zadbać o nawilżenie skóry, by chronić ją przed nadmierna utratą wody. Zabezpieczają również naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki utrzymaniu prawidłowego nawilżenia, opóźniają procesy starzenia się skóry. Ujędrniają skórę i nadają jej blask. Zapobiegają łuszczeniu się skóry, nawilżają ją, regenerują i odbudowują.

W jakich kosmetykach można znaleźć ceramidy?

Liczne badania pokazały, że brak ceramidów w skórze powoduje utratę wody. Przez to cera staje się pozbawiona blasku, szara i zmęczona. Skłonna jest do podrażnień, przesuszenia i tym samym może przyspieszać proces starzenia się. Dlatego tez warto zadbać o dobór odpowiedniej pielęgnacji. Utrata ceramidów może następować w wyniku złej diety, stresu oksydacyjnego, a także wieku. Zniszczona bariera ochronna skóry w dużym stopniu przyczynia się do pojawienia się zmian skórnych. Stąd też ceramidy w kosmetyce polecane są do skóry atopowej, skłonnej do alergii, suchej, zniszczonej, problematycznej i trądzikowej.

Ceramidy w kosmetykach są pochodzenia syntetycznego lub roślinnego. Stosowanie kosmetyków z ceramidami jest wskazane dla każdego typu skóry. Ich właściwości są na tyle szerokie, że ceramidy stosuje się w różnych produktach. Jakich?

Serum z ceramidami to odżywcza bomba dla skóry, która przywraca jej nawilżenie i blask. Sera z ceramidami można stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Dzięki temu skóra stanie się gładka, elastyczna i ukojona. Ceramidy występują także w kremach, umożliwiając wniknięcie składników odżywczych w głębokie warstwy skóry. Odbudowują barierę lipidową, ujędrniając, nawilżając i chroniąc przed działaniem czynników zewnętrznych.

Bogate w ceramidy kosmetyki do włosów pielęgnują i odżywiają zniszczone i pozbawione blasku włosy. Są polecane do włosów puszących się. Dzięki szamponom czy odżywkom z ceramidami włosy staną się błyszczące, gładkie i sprężyste.

Kosmetyki z ceramidami są przeznaczone do każdego typu skóry. Używanie ceramidów w codziennej pielęgnacji ma zbawienny wpływ na skórę, włosy, a także paznokcie.

Dodaj komentarz