Karta przedpłacona dla dziecka

oferta

Karta przedpłacona, to jeden z wariantów kart płatniczych, która może sprawdzić się nawet w rękach najmłodszych. Jest to ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą jeszcze zakładać konta dla pociechy lub po prostu chcą mieć wgląd w wydatki swoich dzieci. Jak dokładnie wygląda działanie karty prepaid? Co zrobić, aby zdobyć taką kartę i gdzie najlepiej się po nią zgłosić?

Jak wykupić kartę przedpłaconą?

Aby założyć kartę prepaid wystarczy zgłosić się do wybranej placówki bankowej i wypełnić odpowiedni wniosek. Właścicielem takiej karty może zostać pełnoletni klient, który nabywa ją na mocy odrębnej umowy – nie trzeba więc wcześniej posiadać konta w danym banku. Karta przedpłacona może zostać założona dla dowolnej osoby, również dla dziecka. Potrzebne są wówczas dodatkowo dane małoletniego, które będą weryfikować użytkownika karty. Zazwyczaj są to dane w postaci imienia i nazwiska, adresu i numeru PESEL.

Karta prepaid – warunki użytkowania

W zależności od banku i prezentowanej oferty, karty przedpłacone mogą mieć różne dodatkowe kwoty ich utrzymania. W większości propozycji należy uiścić dodatkową opłatę za samo wyrobienie karty. Decydując się na konkretną ofertę, warto zwrócić uwagę na koszty związane z korzystaniem z bankomatów. Niektóre banki pobierają kilkuzłotowe opłaty za wypłacanie z banknotów. Aby skorzystać z najkorzystniejszej oferty, można posłużyć się rankingiem kart przedpłaconych. Takie zestawienie pokazuje oferty wszystkich banków wraz z dodatkowymi opłatami za ich użytkowanie. Pozwala to na szybkie i klarowne wyselekcjonowanie najtańszej opcji.

Jak działa karta przedpłacona?

Karta przedpłacona, zwana inaczej prepaid, to rodzaj karty płatniczej. Jej działanie jest zbliżone do wersji debetowej, z tą jednak różnicą, że nie jest ona przypisana do konkretnego konta. Można więc dzięki niej płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. Karta prepaid ma przypisane do siebie środki, a po ich wykorzystaniu należy zasilić ją ponownie. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: http://loando.pl/wpis/karta-przedplacona-prepaid.

Zasilanie karty przedpłaconej

Istnieje kilka sposobów na doładowanie środków do karty prepaid. Jednym z nich jest przelew przy pomocy bankowości internetowej – zazwyczaj osoba zamawiająca kartę w banku, ma taką funkcję na swoim profilu. Przelew może jednak wykonać każdy, z dowolnego konta. Wystarczy znać numer rachunku karty. Wpłaty można dokonać również w oddziale bankowym lub przy pomocy najbliższego wpłatomatu.

Czy karta prepaid odpowiednia dla dzieci?

Opcja prepaid, to z pewnością ciekawe rozwiązanie dla najmłodszych. Jedną z największych zalet karty przedpłaconej, jest możliwość monitorowania przez rodziców wydatków dziecka. Taka forma kieszonkowego jest bezpieczniejsza niż tradycyjna gotówka. Do dokonania każdej transakcji konieczne jest podanie tajnego PINu, dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo przeznaczonych na pociechę pieniędzy. Jednym z wymogów użytkowania kart przedpłaconych przez dzieci, jest ukończenie 13 roku życia.

Dodaj komentarz