Imprezy rodzinne z pomysłem

Jest wiele alternatyw dla tradycyjnej formy spędzania czasu z rodziną, czyli przy stole. Tym razem zapomnij o szykowaniu wystawnego domowego obiadu i zaplanuj coś oryginalnego dla wszystkich swoich bliskich.

Jeden dzień na żaglach lub w górach

Żeglowanie to bardzo dobry pomysł dla rodzin, które lubią aktywny wypoczynek. Żeglarze zwykle przekazują swojego bakcyla potomkom, więc na pokładzie nawet najmłodsi dostają swój przydział obowiązków i mają z tego prawdziwą frajdę. Można powiedzieć, że żeglarstwo łączy pokolenia. Jeśli rodzice pokochali tę dyscyplinę, to i dzieci prawdopodobnie pójdą w ich ślady. Nawet kilka godzin spędzonych na łódce ma swój urok. Pozwala odpocząć od codzienności, poczuć się wolnym na wodzie i zawsze kończy się pozytywnym wyczerpaniem. Czas umila wspólne śpiewanie szant, proste jedzenie i zażywanie kąpieli słonecznych. Poza sezonem żeglarskim warto natomiast wybrać się na jeden dzień na narty. Narciarstwo to kolejny sport, który uprawiają razem całe rodziny. Dlaczego by więc nie pojechać w niedzielę w góry i po zakończonej jeździe usiąść razem na kolacji w klimatycznej karczmie na stoku? To na pewno ciekawszy pomysł, niż całodzienne lenistwo przy stole uginającym się od ciast i deserów.

Piknik na łonie natury

Ani dzieci, ani seniorów nie trzeba przekonywać o tym, że biesiadowanie na świeżym powietrzu ma same plusy. Piknik na łące polecamy zwłaszcza rodzinom mieszkającym w blokach, które na co dzień nie mają dostępu do ogrodu czy chociażby tarasu. Pod tym względem duże miasta na szczęście wychodzą naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców. Już od kilku lat panuje moda na organizowanie weekendowych pikników rodzinnych w miejskich parkach i strefach zieleni. Organizator zapewnia na nich wiele atrakcji dla dzieci, przyjeżdżają food-tracki ze zdrowym jedzeniem, prowadzone są rozmaite warsztaty (kulinarne, rękodzieła, masażu, dla najmłodszych), można skorzystać z darmowych zabiegów kosmetycznych, uczestniczyć w zajęciach jogi czy pilatesu, no i w miłej, gwarnej atmosferze rozsiąść się na trawie. Na piknikach tego typu mile widziani są również nasi czworonożni przyjaciele.

Alternatywą dla mieszkańców blokowisk są również własnościowe ogródki działkowe, na których w sprzyjającą pogodę można urządzić rodzinnego grilla, a dla dzieciaków rozłożyć dmuchany basen.

Urodziny w centrum zabaw

W dniu święta najmłodszych członków rodziny, zwykło się przygotowywać wystawny poczęstunek dla bliskich krewnych oraz, rzecz jasna, samych solenizantów. Pytanie tylko, czy dzieciaki bywają zadowolone z takiego rozwiązania? Tort z wizerunkiem bohatera ulubionej kreskówki i prezenty, a także towarzystwo rodzeństwa i kuzynostwa pozwalają przełamać niechęć naszych pociech do nudnego przesiadywania przy stole. Skoro to jednak ich dzień, warto postarać się, aby były jeszcze bardziej zadowolone. W tym celu zorganizujmy dzieciakom przyjęcie w centrum zabaw. Na takim evencie najmłodszym na pewno niczego nie zabraknie – będą słodkości i wiele atrakcji, na przykład zabawy prowadzone przez animatorów, warsztaty czy malowanie twarzy. Pozwólmy dzieciom zaprosić na przyjęcie grupę ulubionych kolegów i koleżanek wraz z rodzicami. Podczas gdy pociechy zatracą się w zabawie, rodzice lub dziadkowie będą mogli je poobserwować, uprzyjemniając sobie te chwile pogawędką oraz ciastem i filiżanką kawy.

Elżbieta Gwóźdź