Czy oglądanie bajek może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka?

bajki

Oglądanie telewizji nie powinno być dominującym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jednak należy zauważyć, że niektóre bajki mogą mieć dobry wpływ na rozwój dziecka, ponieważ dzięki nim maluch poszerzy swoją wiedze z zakresu różnych dziedzin. Oczywiście w przypadku takich bajek również nie należy przekraczać czasu, jaki dziecko w danym wieku może maksymalnie spędzić przed ekranem. Dobrze jest jednak znać tytuły mądrych i edukacyjnych bajek, które bez obaw możemy puścić naszym podopiecznym.

Edukacyjne bajki dla dzieci – które pozycje warto wybrać?

Do godnych uwagi bajek edukacyjnych dla dzieci możemy zaliczyć miedzy innymi takie pozycje jak: „Bing”, „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”, „Było sobie życie”, „Dora poznaje świat”, czy „Marta mówi”. Co zatem warto jest wiedzieć o tych bajkach? Króliczek Bing to sympatyczna postać, która pokaże naszym dzieciom, w jaki sposób mogą poradzić sobie z przeżywanymi przez siebie emocjami. Dzięki przygodom króliczka, który uczęszcza do przedszkola maluchy dowiedzą się również, jakie konsekwencje mogą mieć podejmowane przez nie decyzje. Co bardzo ważne bajka ta uczy dzieci pozytywnych zachowań, otwartości i życzliwości. Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham to propozycja dla osób, które szukają pięknej, wzruszającej, ciepłej i bezpiecznej bajki dla swoich dzieci. Głównymi bohaterami tej bajki są Mały Brązowy Zajączek (synek) i Duży Brązowy Zajączek (tata). Z bajki tej dzieci mogą nauczyć się wiele o uczuciach, a zwłaszcza o miłości. Jest to idealna pozycja dla młodszych dzieci. Nieco starsze dzieci będą z całą pewnością zachwycone i zafascynowane bajką „Było sobie życie”, która to w niezwykle ciekawy, a przy tym prosty i zrozumiały sposób wprowadza dzieci w zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ta edukacyjna bajka ułatwi dzieciom przyswajanie wiedzy na temat ludzkiego ciała i zachodzących w nim procesów. Dora poznaje świat to natomiast bajka, która pomoże naszym dzieciom w nauce angielskiego. Przeżywając z Dorą niesamowite przygody maluch z przyjemnością będzie poznawał nowe słówka i zwroty w języku angielskim. Z bajki o przygodach gadającego psa o imieniu Marta dziecko może zaś nauczyć się znaczenia wielu nowych słów i dzięki temu znacząco poszerzyć zakres swojego słownictwa.

bajki

Telewizja a rozwój dziecka – co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Dzieci w wieku przedszkolny i szkolnym dzięki oglądaniu bajek edukacyjnych mogą zdobywać nowe doświadczenia oraz wiedzę z różnych dziedzin, co będzie miało pozytywny wpływ na ich edukację. Ciekawe bajki i programy edukacyjne kształtują wyobraźnie i wpływają na umiejętności poznawcze dziecka. Warto jednak przy tym pamiętać, że telewizja nigdy nie powinna zakłócać organizacji dnia dziecka oraz zaburzać jego życia rodzinnego i społecznego, a bajki i programy edukacyjne zawsze muszą być odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Na blogu lifestylowym randout.pl możemy odnaleźć więcej interesujących artykułów na tematy związane z edukacją, rozwojem i sposobami spędzania wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że randout.pl to godny uwagi portal dla osób, które poszukują ciekawych i przydatnych artykułów o codziennym życiu.

Dodaj komentarz