Co może zaoferować dobra pracownia diagnozy i terapii dziecka?

terapia dla dziecka

Z pomocą pedagoga dziecięcego, psychologa lub terapeuty nieletni mogą nauczyć się regulować swoje emocje i rozwijać zdrowe strategie radzenia sobie z nimi. Daje im to bardziej produktywne i satysfakcjonujące życie. Co jeszcze może zaoferować pracownia diagnozy i terapii dziecka?

Pracownia diagnozy i terapii dziecka – czym się na co dzień zajmuje?

Pracownia diagnozy i terapii dziecka zajmuje się kompleksową ocenę i terapią, która pozwala zidentyfikować problemy rozwojowe dziecka. Usługi logopedyczne i neurologiczne pozwalają dotrzeć do źródeł wielu problemów związanych z trudnościami w mowie czy sytuacjami społecznymi bądź emocjami. Terapia widzenia może być stosowana do pomocy przy trudnościach ze wzrokiem oraz w integracji sensorycznej. Można również skorzystać z usług terapeutycznych w celu wsparcia rozwoju motorycznego, umiejętności społecznych i zarządzania zachowaniem dziecka. Pracownia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego małego pacjenta. Jej celem jest zapewnienie wszechstronnej, opartej na dowodach naukowych terapii, która pomoże dzieciom rozwijać ich pełny potencjał.

Integracja sensoryczna – co obejmuje?

Integracja sensoryczna w Lublinie jest formą terapii zajęciowej, której celem jest pomoc dzieciom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (SPD) w przezwyciężeniu ich nadwrażliwości na dotyk, ruch, bodźce wzrokowe i słuchowe. Terapia ta zwiększa świadomość dzieci z SPD w zakresie ich otoczenia i tego, jak ich ciało reaguje na różne czynniki. Pomaga im również lepiej regulować swoje reakcje na bodźce sensoryczne. Podczas terapii integracji sensorycznej terapeuta zajęciowy wykorzystuje różne czynności, aby pomóc dziecku zrozumieć reakcje jej ciała. Mogą to być gry, huśtawki terapeutyczne lub zajęcia dotykowe. Pośród różnych zajęć integracji sensorycznej znajdują się takie jak: zawijanie w koc lub kołdrę i dociskanie wzdłuż ciała, skakanie na piłce z uchwytami do trzymania czy też skakanie przez gumę.

Dodaj komentarz