10 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

W pewnym wieku nasze dziecko zaczyna być świadome tego, że raz w roku jest jego święto.

Stajemy więc na głowie, aby ten dzień był dla niego niezapomniany i organizujemy dla niego małe przyjęcie. Gdy chodzi do przedszkola lub szkoły chce, aby w wydarzeniu tym brali udział jego koledzy z klasy. Ale co zrobić, aby przyjęcie było udane, a wszystkie dzieci nie wymknęły się nam spod kontroli? Oto 10 pomysłów na niezapomniane przyjęcie urodzinowe twojego dziecka!

W stworzeniu listy pomogli nam specjaliści z portalu forumdlamam.pl – miejscu, gdzie mamy mogą wymieniać się swoim doświadczeniem oraz pomysłami na wesołe dzieciństwo.

Pomysł 1: Przyjęcie w domu

W tym przypadku musimy zdać się na własną pomysłowość. Musimy wszystko przygotować (jedzenie, dekoracje, zabawy) i zorganizować miejsce na zabawy. Ale dla wstydliwego jubilata to doskonałe miejsce, gdyż czuje się on wtedy pewnie.

Pomysł 2: Zabierz dzieci do kina

Najpierw film, popcorn, a potem poczęstunek. Urodziny w kinie to doskonała okazja żeby dziecko obejrzało bajkę, a rodzice mogli w tym czasie spędzić czas inaczej. Jednak pamiętaj, żeby na sali z dziećmi była przynajmniej jedna osoba dorosła, która będzie pilnować maluchów.

Pomysł 3: Zabawy plenerowe

Ten pomysł sprawdzi się tylko przy sprzyjającej pogodzie. Możemy wtedy zabrać dzieci do parku i zaproponować im wspólną grę w piłkę czy też mini zawody (pamiętaj jednak, żeby w nich nigdy nie było przegranych).

Pomysł 4: Aqua park

Wyjście do aqua parku to dobry pomysł na połączenie aktywnego spędzenia czasu wraz z zabawą. Dużo zjeżdżalni to coś, co dzieci lubią najbardziej. W tym przypadku pamiętajmy o zorganizowaniu transportu lub wybierzmy miejsce, które jest niedaleko nas, i do którego rodzice kolegów będą mieli łatwy dojazd.

Pomysł 5: Wspólne gotowanie

Możemy zabrać dzieci do cukierni, które urządzają wspólne gotowanie. Najlepiej jeśli są to muffiny. Już samo dekorowanie sprawia dzieciom frajdę, a jedzenie własnoręcznych wypieków zachęca do samodzielności.

Pomysł 6: Na sportowo

Ten pomysł sprawdzi się szczególnie u chłopców, którzy są miłośnikami piłki nożnej. Możemy wtedy zarezerwować salę sportową i zorganizować małym zawodnikom turniej. Nie zapominaj jednak o zapasie wody niegazowanej oraz o poczęstunku po treningu. Dla dziewczynek możesz zorganizować lekcję tańca.

Pomysł 7: Sala zabaw

Jeśli nie chcesz organizować urodzin w domu, a pogoda nie sprzyja, zaproś wszystkie dzieci do sali zabaw. Mają one do pokonania niezliczone przeszkody, dmuchane zamki, baseny z kolorowymi piłkami. Dzieci to uwielbiają. Dla strefy urodzinowej może zostać wydzielony kącik, gdzie dzieci będą zawsze mogły przyjść i napić się wody lub zjeść.

Pomysł 8: Pizzeria lub inna restauracja

Według nas ten pomysł powinien przyjść jako ostatni, gdyż nie chcemy rozbudzać w dzieciach zamiłowania do fast foodów. Ale jeśli na co dzień dziecko zdrowo się odżywia to pizza raz na rok nie będzie dużym problemem.

Pomysł 9: Wycieczka do zoo

Idealny sposób na spędzenie urodzin w wakacje, kiedy to jest ciepło, a dzieci są zmuszone spędzić wakacje w mieście. Ale pomysł ten możemy zrealizować także w ciepły weekend. Musimy jednak liczyć się z tym, że do opieki nad dziećmi będzie nam potrzebnych więcej osób (stosownie do liczby dzieci). Na taką wycieczkę nie warto zabierać dużej grupki, bo zamiast kameralnych urodzin, będzie przypominać wycieczkę klasową. Po zakończonym zwiedzaniu możemy zabrać dzieci na lody i na plac zabaw, gdzie będą mogły jeszcze przez chwilę wspólnie się pobawić.

Pomysł 10: Zatrudnij animatora

Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić z dziećmi, jak je zabawić, albo jakie zabawy zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki, zatrudnij do pomocy specjalistę. Animatorzy zabaw dziecięcych to nieoceniona pomoc. W zanadrzu mają mnóstwo pomysłów na zabawy i doskonale wiedzą jak radzić sobie nawet z najbardziej kapryśnymi maluchami. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca, mogą zorganizować nawet robienie dużych baniek. Do robienia zwierzątek z baloników wystarczy niewielka przestrzeń. Gwarantujemy, że dzieci będą zachwycone. Szczególnie jeśli animator pomaluje im buźki.