Uczeń

Twoja pociecha kręci nosem, kiedy podsuwasz jej książki? Woli spędzać czas przy komputerze albo przed telewizorem? Poniżej zdradzamy kilka nieocenionych sposobów na zainteresowanie dziecka nauką w czasie wolnym.

Niejeden uczeń boryka się z problemami natury motywacyjnej, gdy przychodzi czas na wytężoną pracę intelektualną. Dobrym sposobem na zwiększenie zaangażowania ucznia jest udostępnienie mu dobrze rozplanowanego stanowiska, gdzie będzie mógł poszerzać horyzonty.

Plecaki na kółkach to nic innego jaki plecaki z zamontowanymi kółkami umożliwiającymi ich ciągnięcie. Są powszechnie uważane za wygodne i dość eleganckie. Zyskują coraz bardziej na popularności, choć do niedawna rozwiązanie tego typu było zarezerwowane tylko dla toreb podróżnych.

Kolonie będą jednym z najtrwalszych wspomnień, jakie zostaną dziecku po okresie szkolnym. Nie są jednak obowiązkowe. To rodzice decydują czy i kiedy posłać na nie pociechę. Zanim zapiszesz swoje dziecko na taki wyjazd, wsłuchaj się jednak w jego potrzeby. Może nie jest to jeszcze odpowiednia chwila?

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci. Regularnie odwiedzajmy z nimi place zabaw – to idealne miejsca dla ruchliwych maluchów i żądnych wrażeń starszych dzieci. Bezpieczne urządzenia zabawowe i sportowe zagwarantują zdrową porcję ruchu.

Podobno w życiu, każda para przechodzi kilka etapów…

Twoje dziecko nie chce się uczyć i przychodzi mu to z coraz większą trudnością? Z poniższego artykułu dowiesz się, jakich sposobów możesz spróbować, aby zachęcić je do nauki.